Pojištění automobilu: Autonehoda kvůli psovi

Pojištění automobilu

dobry den chtěl sem se zeptat na autonehodu přitelkyni vběhl zatoulany pes pod kolo majitel psa se našel ale přitelkyne tu dobu neměla bryle ktere ma v řidickem prukazu napsane svedek dosvěčil policii že když vystupovala z auta tak je neměla jinak je nosi ale zrovna je neměla na automobilu je škoda velka je na odpis a je na mě psany zaplati my škodu majitel psa

Vážený pane

V tomto případě se nejspíše uplatni spoluzavinění, kdy bude poměrně kráceno možné plnění od majitele psa, možná bude i rozhodnuto o tom, že žádná ze stran nemá nárok na škodu. Problém by mohl nastat i v případě, že byste škodu uplatnil ze svého havarijního pojištění, jelikož Vaše přítelkyně porušila zákon. Možnost vyvinění se bych viděl v tom, jaký harmonizační kód měla vaše přítelkyně v řidičském průkazu. Pokud v něm má kód 01.06., tzn. možnost nosit i brýle, i čočky, stačí policií tvrdit, že v době řízení měla čočky. Pokud má však napsané pouze brýle, napadá mě pouze možnost tvrdit, že si je ihned po nehodě sundala. Pak je již na policií, aby prokázala opak, svědek by si totiž musel být 100% jist, že je neměla ani při řízení a toto se těžko prokazuje. Samozřejmě toto všechno je odvislé od toho, co přítelkyně tvrdila do protokolu policie při šetření nehody.