Pracovněprávní nároky: Bodové hodnocení pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobrý den, 1.12. 2013 jsem měl pracovní úraz. 3.3. 2014 jsem šel na nemocenskou. Zatím není třeba rozvádět dál. V roce 2015 jsem dostal odškodnění trvalých následku. V roce 2014 se měnilo bodové ohodnocení. Chci se zeptat jestli mám nárok na hodnocení tuším 250 za bod, nebo to co jsem dostal 120 za bod děkuji Č.

Dobrý den,

náhrada škody způsobené úrazem se vždy řídí právní úpravou platnou a účinnou v době úrazu. V době, kdy se Váš pracovní úraz stal, platil starý občanský zákoník, který ve spojení s podzákonnými předpisy stanovoval hodnotu jednoho bodu na 120,- Kč. Vyplacené odškodnění by tak z hlediska bodové hodnoty mělo být v pořádku.