Bezplatná právní poradna: Bydlení

Pokuta za pozdní vyúčtování smlouvy

1.11.2018 - Dobrý den, pronajmul jsem na základě nájemní smlouvy byt v období 1.9.2015-31.8…

Nájemní smlouva

Majitel bytu nevrátil kauci

1.11.2018 - Dobrý den,chtela bych se zeptat známí měl pronajatý byt dokonce roku 2018 ale …

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Byt od obecního úřadu bez smlouvy

31.10.2018 - Dobrý den máme kamarádku která má byt od úřadu a už v tom bytě bydlí měsíc bez …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Skončila nám smlouvu v bytě, ale majitel nereaguje

26.10.2018 - Dobry den! Měla bych dotaz! Smlouva v pronajatém bytě nám skončila ke konci …

Nájemní smlouva

Plíseň v bytě - nárok na odstoupení od smlouvy?

25.10.2018 - Dobry den,obracim se na Vas s prosbou o radu. Syn studuje VS,pronajal si …

Nájemní smlouva Odstoupení od smlouvy Skryté vady nemovitosti

Majitel nechce vrátit kauci a ze dne na den nájemníka vystěhoval

17.10.2018 - Dobrý den majitel mi nechce vrátit kauci prý až příští rok jakmile bude …

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Slovní prodloužení nájemní smlouvy

17.10.2018 - Dobrý den, měli jsme smlouvu na dobu určitou, a slovně nám ji majitel …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Nesprávně použitá kauce od pronajímatele

15.10.2018 - Dobry den, vážený pane/vážená paní, domnívám se, že kauce, kterou jsem složil …

Nájemní smlouva Ostatní

Neprodloužení smlouvy činžovního domu novým majitelem

11.10.2018 - Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu neurčitou z roku 1987 v činžovním domě. …

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Odmítnutí převzetí bytu a nevyplacení kauce majitelem

10.10.2018 - Dobrý den, Dostala jsem výpověď z bytu k 30.6 s tříměsíční výpovědní lhůtou. …

Nájemní smlouva Kauce Vrácení kauce Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Vrácení kauce bez podepsání smlouvy

10.10.2018 - Dobrý večer. Mám dotaz, chtěli jsme si pronajmout byt a dali jsme už nějakou …

Kauce Vrácení kauce Nájemní smlouva

Ukončení nájemní smlouvy kvůli nedodržení platební morálky

10.7.2018 - Dobrý den,měl bych dotaz, mám nájemní smlouvu s bratrem který je vlastík RD …

Nájemní smlouva

Nájemní smlouva na dobu určitou

8.7.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat...mám nájem na dobu učitou tj.k 31.6.2018. …

Nájemní smlouva

Nevrácený přeplatek za služby po skončení nájmu

2.7.2018 - Dobry den potrebovala bych poradit ohledne preplatku za služby. jde o to ze …

Nájemní smlouva Nájemné

Ukončení nájemní smlouvy na dobu určitou

29.6.2018 - Dobry den Mam s nájemní KY smlouvu na dobu urcitou ktera konci posledni ho …

Nájemní smlouva

Požadavek na úhradu výměny klíčů po ukončení smlouvy s nájemcem

27.6.2018 - Dobrý den, Dovolte mi se touto cestou laskavě zeptat na možné řešení následují…

Družstevní byt Nájemní smlouva

Zvýšení nájmu bez uzavření nájemní smlouvy

26.6.2018 - Pronajímáme byt o ploše 70,20 m2 na který nebyla uzavřena smlouva. Byt byl …

Nájemné Nájemní smlouva

Výpovědní lhůta u konce nájemní smlouvy

25.6.2018 - dobry den, chtěl jsem se zeptat konci mi pronajemni smlouva, majitelka prozatím …

Nájemní smlouva

Lze rychle odstoupit od nájemní smlouvy?

25.6.2018 - Dobrý den , chtěla jsem se zeptat. Mám najemní smlouvu na dobu neurčitou s 3 …

Nájemní smlouva Odstoupení od smlouvy

Okamžité ukončení nájemní smlouvy nájemcem

14.6.2018 - Dobry den. Mam najemni smlouvu na dobu neurcitou s 3mesicni vypovedni lhutou. …

Nájemní smlouva

Výpověď nájemní smlouvy z důvodu pronajímání bytu přes AirBnB

13.6.2018 - Dobrý den, ráda bych se zeptala na oprávněnost výpovědi nájemní smlouvy ze …

Nájemní smlouva

Zvyšující se nájemné bez uzavření řádné nájemní smlouvy

21.5.2018 - Dobrý den Vážení poradci, žádám Vás tímto o právní radu. Zákon č.219/2000 …

Nájemné Nájemní smlouva

Automatické prodloužení nájemní smlouvy

11.5.2018 - Dobrý den, bydlíme v pronajaté přístavbě u rodinného domu smlouvu máme na dobu …

Nájemní smlouva

Změna nájemní smlouvy na dobu určitou

23.4.2018 - Dobrý den, V roce 2014 jsme dostali na státní +Intermy být smlouvu na …

Nájemní smlouva

Ústní dohoda o prodloužení nájmu

23.4.2018 - Dobrý den, mám pronajatý byt a ke konci roku mi skončila smlouva na dobu …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Výpověď nájemní smlouvy pronajímatelem

19.4.2018 - Chic se zeptat jsem najemnikem v mestskem byte kde jsem menil plynovy kotel na …

Nájemní smlouva

Předčasné ukončení nájemní smlouvy

4.4.2018 - Dobrý den, rád bych se zeptal. Kupuji byt, kde je prozatím nájemník, který …

Nájemní smlouva

Zadržování vratné kauce po výpovědi nájemní smlouvy

6.4.2018 - Dobrý den, dne 15.1.2018 jsem ukončila nájemní smlouvu dohodou s pronajímatelem …

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Vystěhování nájemníka, který neplatí

4.4.2018 - Dobrý den, měla bych dotaz související s pronajímáním bytu. Na konci …

Nájemní smlouva

Nezájem o prodloužení nájmu

27.3.2018 - Nájem na dobu určitou s automatickým obnovením nájmu,nutno oznámit že dál nemám …

Nájemní smlouva

Zpětné požadování dodatku k nájmu

27.3.2018 - Dobrý den, prosím o radu, 5let bydlím v jednom bytě, pravidelně platím nájem. …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Vypovězení nájemní smlouvy neplatičům

27.3.2018 - Dobrý den. Chtěl bych se zaptat na téma výpovědi nájemní smlouvy z důvodu …

Nájemní smlouva

Vystěhování nájemníka z bytu

9.3.2018 - Dobrý den,chtěl bych Vás tímto požádat o radu. Pronajímám byt,máme smlouvu na …

Nájemní smlouva

Výpověď při ukončení nájmu

5.3.2018 - Zdravím, zijeme s matkou přes 30let v bytovce kterou nyní koupili nový majitele …

Nájemní smlouva

Vypovězení nájemní smlouvy

8.2.2018 - Dobrý den, jsem pronajímatel a v nájemní smlouvě jsme se dohodli na pronájmu na …

Nájemní smlouva

Připsání osob do nájemní smlouvy

9.1.2018 - Mám uzavřenou nájemní smlouvu na dobu neurčitou.Byt řádně platím,užívám a …

Nájemní smlouva

Koupě bytu v insolvenci

4.1.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat na koupi bytu v insolvenci přes insolvenčního …

Nájemní smlouva

Odstoupení od nájemní smlouvy

4.12.2017 - Dobrý den, včera jsem podepsal nájemní smlouvu na byt, který se mi nezdá …

Nájemní smlouva

Neprodloužení nájemní smlouvy

23.11.2017 - Dobry den mam dotaz ohledně najemní smlovy mám smlouvu na dobu určitou a …

Nájemní smlouva

Trvání nájemní smlouvy

24.11.2017 - Dobrý den, mám dotaz ohledně trvání nájemní smlouvy. V pronajatém bytě doba …

Nájemní smlouva

Dohoda o ukončeni najmu

31.8.2017 - Dobry den, rada bych se zeptala kdyz majitlka bytu nas donutila podepsat …

Nájemní smlouva

Výpověď z rodinného domu

31.8.2017 - Dobrý den, bydlíme v rodinném domě, kde pronajímáme 2+kk dvojici, každý z nich …

Nájemní smlouva

Odstoupení od nájemní smlouvy

31.8.2017 - Dobrý den. je mozne odstoupit od najemni smlouvy restaurace do 30 ti dnu bez …

Nájemní smlouva

Oznámení neprodloužení smlouvy mailem

27.7.2017 - Dobrý den pronajimatelka nám dva měsíce před skončením smlouvy na dobu určitou …

Nájemní smlouva

Zpoplatněný dodatek ke smlouvě

27.7.2017 - Dobry den,chtela bych se zeptat:bydlíme v najmu a žádáme o prispevek na …

Nájemní smlouva

Informace v nájemní smlouvě

27.7.2017 - Přeji dobrý den.....mám nájemní smlouvu na 5 let a stanovenou částku 2000 kč za …

Nájemní smlouva

Vypovězení nájemní smlouvy

27.7.2017 - Dobrý den, potřebuju rychlou odpověd prosím, pronajimatelka bytu kde jsme já …

Nájemní smlouva

Změna dodatku k nájemní smlouvě

20.7.2017 - dobry den nemame prodlouzenou smlouvu jen dodatky ke smlouve nejprve na …

Nájemní smlouva

Možnost okamžitého zrušení nájmu

16.7.2017 - Dobrý den, s přítelem pronajímáme družstevní byt 4+1. Nájemci platí nájem …

Nájemní smlouva

Nepředání bytu nájemníkem

13.7.2017 - Dobrý den, podnájemník se vypařil z bytu, který vyklidil, klíče předal sousedce …

Nájemní smlouva

Změna typu nájemní smlouvy

7.7.2017 - Dobrý den, moji rodiče bydlí v obecním bytě v Praze. Dnes moji matku …

Nájemní smlouva

Neposkytnuté vyúčtování služeb

7.7.2017 - Dobrý den. Chci se zeptat, jak postupovat v případě neposkytnutí vyúčtování …

Nájemní smlouva

Devastace bytu nájemníkem

30.6.2017 - Zdravím, ráda bych se poradila - máme v našem RD nájemníka, který totálně byt …

Nájemní smlouva

Změna nájemní smlouvy

30.6.2017 - Zdědila jsem byt a v nájemní smlouvě je uvedeno, že nájemné je upraveno (směrem …

Nájemní smlouva

Vystěhování neplatiče nájemného

19.6.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat máme v bytě nájemníka, který nám přestal …

Nájemní smlouva

Placení fondu oprav

8.5.2017 - Dobrý den, bydlím rok a půl v pronajatém bytě. Celou dobu spolu s nájmem a …

Nájemní smlouva

Výše částky na fond oprav

10.5.2017 - Dobrý den, zajímá mne jestli jsem povinná uhradit celkovou částku na fond …

Nájemní smlouva

Změna smlouvy neurčité na dobu určitou

19.4.2017 - Dobrý den, již 38 let bydlím v bytě jehož je majitel Ministerstvo vnitra a ve …

Nájemní smlouva

Odškodnění za nedodržení nájemní smlouvy

9.2.2017 - Dobry den, Rad bych uplatnil skodu za nedodrzeni najemni smlouvy v hodnote …

Nájemní smlouva

Nárok na výplatu škody nájemcem

8.2.2017 - dobrý den, nájemce mi dal okamžitou výpověď z pronájmu bytu na dobu určitou …

Nájemní smlouva

Automatické prodloužení doby nájmu

13.1.2017 - Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, bydlíme v pronajatém bytu a smlouva byla …

Nájemní smlouva

Trvání nájemní smlouvy při změně majitele

8.12.2016 - Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně trvání nájemní smlouvy. Bydlíme v jednom ze …

Nájemní smlouva

Zpět do Bydlení