Ostatní: Bývalý manžel nesplácí půjčenou částku

Ostatní

Sestra mého přítele půjčila svému bývalému manželovi 300 000,- Kč, který ji slíbil, že ji to bude splácet, ale stále se nemá ani k jediné splátce, ikdyž mu stále telefonuje o úhradu. Je to už přibližně rok. Nebyl sepsán žádný dokument, Jediné co existuje převod peněz z jejího účtu na ten jeho. Má sestra šanci, že uvidí své peníze? Nebo jak postupovat? Děkuji. M. O.

Vážená paní M. O.,

přestože nebyla sepsána žádná písemná smlouva, má sestra Vašeho přítele právo požadovat půjčené peníze zpět. Převod z účtu na účet může posloužit jako důkazní materiál a dosvědčuje, že byla z účtu konkrétní osoby převedena částka, odpovídající tvrzené půjčené sumě, na účet bývalého manžela. I když chybí písemná smlouva, neznamená to, že již není šance k získání peněz zpět. Je možné, že by před soudem byl nárok uznán, bude však nutné prokázat, že zaslaná částka sloužila jako půjčka a že nárok je již splatný. Pokud byl někdo přítomen rozhovoru těchto bývalých manželů, ve kterém se na půjčce domluvili, mohl by posloužit jako svědek.

Zpět do Ostatní