Ostatní: Dědictví bytu po zemřelém

Ostatní

zemřel přítel naší maminky, ta dům darovala synovi, takže dům nepatří ani jí ani příteli. Oba tam mají trvalé bydliště. Ve smlouvě však doživotní právo na bydlení měla pouze matka. Nyní syn zemřelého si dělá nároky na dědictví domu avšak přítel neplatil nic, vše platila matka a majitel domu. Mjí nárok na majetek, který mu nepatří?

Dobrý den,

jelikož v době úmrtí již zemřelý nebyl vlastníkem domu, nebude dům předmětem dědictví.

S podzravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní