Pracovněprávní nároky: Konec pracovního poměru v pracovní neschopnosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem nyní v pracovní neschopnosti. Chci dát výpověď k 31/5. Kdy pro mě skončí pracovní poměr? Bude to 31/7 nebo pokud budu i nadále v neschopnosti tak po ukončení mé pracovní neschopnosti? děkuji předem za informaci, S pozdravem KK

Vážená paní,

v případě výpovědi dané zaměstnancem se výpovědní doba nestaví a prac. poměr končí jejím uplynutím. V případě, že i poté budete v prac. neschopnosti, zasíláte i nadále lístek na peníze bývalému zaměstnavateli, který jej předá SSZ, která Vám bude nadále vyplácet nemocenskou, jelikož Vaše pracovní neschopnost začala v době trvání pracovního poměru.