Reklamace/e-shopy: Koupě motorky ze zahraničí

Reklamace zboží

Dobrý den, koupili jsme motorku (dovoz) se švýcarským t.p. na přihlášení. Před koupí jsme zjišťovali jestli jde přihlásit, volali na technickou - to není problém. Pravda je jiná, je to jiný typ. Zkoušeli jsme to přes dva lidi a ty přes další, není možné to přihlásit. Chceme odstoupit od smlouvy, na základě toho že to nejde přihlásit. Motorka bez papíru je nám k ničemu. Původní majitel ji zpátky nechce. Poradíte co s tím?

Dobrý den,

tento problém je velmi ošemetný - v prvé řadě jste si měl informace ohledně technické zjistit sám, přece jen jste motorku chtěl koupit a přihlásit vy.
Rovněž velmi záleží odkud je majitel motorky - pokud by byl Švýcar a nikoliv Čech,mohly by být spory s ním velmi složité a nákladné. Doporučujeme Vám pokusit se s majitelem rozumně domluvit a příště si opravdu pohlídat, jaký je skutečný typ a stav motorky, kterou kupujete.