Ostatní: Majetkové vyrovnání domu

Ostatní

Po 7-mi letém soužití jsme se s přítelem rozešli. Po dvou letech jsme si koupili domeček na hypotéku. Čtyři roky jsme dům dostavovali a renovovali. PO ukončení všech prací, začal být přítel nekomunikativní, vyvolával hádky. Po roce těchto neshod jsem se odstěhovala a odhlásila z trvalého bydliště. Po celou dobu výstavby a oprav, si nechával přítel všechny účty a faktury psát na svoje jméno. Po mém odchodu se odmítl semnou jakkoliv vyrovnat, jeho argumentem je, že nemám v roce žádné doklady, než půjčky, které byly na mé jméno. Jsou to už skoro čtyři roky a já ztrácím víru, že dojde k nějakému vyrovnání. Peníze na právní zastoupení bohužel nemám. Ráda bych požádala o radu, jestli se v tomto případě ještě dá něco podniknout a jestli skutečně nemám na nic nárok. Děkuji za případnou odpověď. S pozdravem O. Veselá

Vážená paní Veselá,

Vás případ je podle popisu poměrně komplexní a nelze na něj napsat jednoduchou radu. Řešení takových situací je poměrně nejisté a určitě je třeba záležitost řešit s pomocí advokáta. Pokud je to však již více než tři roky, je možné, že budou Vaše nároky vůči příteli promlčeny. Můžete nám zkusit zadat případ se všemi podklady, které k daným věcem máte. Stačí výpisy z účtu, kde je vidět, že odcházeli určité částky za opravy nemovitostí, koupi různých věcí. Případ mohou prověřit naši spolupracující právníci, vzhledem k časovým okolnostem je však vyřešení případu spíše nepravděpodobné.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní