Ostatní: Nárok na odškodnění při neoprávněném podání exekuce

Ostatní

Dobrý den, prosím o radu. Byla na mou osobu vypsána exekuce na částku která byla zaplacena již před podáním exekuce,byl zablokován účet. Ihned jsem volala na společnost o nápravu, ale trvá to již 14 dní a účet je stále zablokován. Mám nárok o odškodnění. Děkuji Lišková

Dobrý den,

jestliže Vám byl zablokován účet, měla byste požádat oprávněného, aby zaslal exekutorovi žádost o zastavení exekuce. Následně by mělo být exekutorem vydáno Oznámení o skončení exekuce, které by mělo být doručeno Vám, oprávněnému a bance, která by v reakci na toto oznámení měla v co nejkratší době účet odblokovat. Jestliže Vám v souvislosti se zablokovaným účtem v důsledku neoprávněné exekuce vznikla škoda, máte, samozřejmě, nárok žádat náhradu škody po viníkovi tohoto stavu – s největší pravděpodobností tedy po oprávněném, který, zřejmě v důsledku omylu, podal návrh na exekuci na již splacenou pohledávku.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní