Ostatní: Nárok na pozůstalost po sestře

Ostatní

Dobrý den,v červenci mi zemřela sestra.Protože OP,odevzdala švagrová a zařídila kremaci,což prý je vykonavatel kremace,tak peníze co po mé sestře zbyly(11 000kč) dostala ona(švagrová).Když jsem se ptala zapisovatelky u notáře,proč ona?Bylo mi zděleno,že to je zanedbatelná částka a bylo to vydáno švagrové.Myslím si,že to není správní postup.K notáři jsem nebyla pozvaná,ale byla jsem tam,protože mi to švagrová pověděla.Děkuji za odpověď.S pozdravem K. M

Dobrý den,

pojmem „peníze, co po mé sestře zbyly“ zřejmě myslíte pozůstalost, která tvoří celé jmění zůstavitele, kromě práv a povinností vázaných výlučně na jeho osobu, ledaže byly jako dluh uznány nebo uplatněny u orgánu veřejné moci. Dědí se na základě dědické smlouvy, ze závěti nebo ze zákona. Tento pojem si však nelze plést s odměnou za vykonavatele závěti. Zůstavitel může závětí povolat vykonavatele závěti a případně určit, jaké má povinnosti a zda i jak bude odměňován. Bohužel nemůžeme více příliš poradit, neboť nevíme, zda a popř. v jakém znění učinila Vaše sestra závěť.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní