Pracovněprávní nároky: Nárok na stravné

Nárok na stravenky

Pracuji od 14.7.2014 ve firmě jako obchodní zástupce s pravidelným pracovištěm v místě bydliště. Od uvedeného data nám byly poskytovány stravenky, na které zaměstnavatel přispíval cca 55%. Od dubna 2017 nám zaměstnavatel sdělil, že zjistil, že máme nárok na stravné , které nám bude vypláceno (72,--), nikoliv však zpětně. Postupoval správně nebo máme nárok na zpětné vyplacení a za jak dlouho? Děkuji,

Dobrý den,

obecně je nárok na stravné pouze při pracovních cestách, pokud zaměstnavatel poskytne něco nad rámec (např. stravenky svým zaměstnancům) tak je to zcela v jeho režii.