Pracovněprávní nároky: Nemocenská při výpovědi ve zkušební době

Nemocenská

Dobry den,zamestnavatel mne propustil v dobe zkusebni doby. Zacal jsem ,marodit po 10 dnech prace u firmy,s bolesti kycle,a patrne budu marodit dlouhodobe.Chci se zeptat kdo by mi vyplacel nemocenskou ,kdybych,mel podstoupit operaci,dekuji

Vážený pane

pokud Vaše pracovní neschopnost vznikla za trvání pracovního poměru, Vám 4.-14. den proplácí zaměstnavatel, od 15 dne OSSZ vyplácí nemocenskou s tím, že lístek na peníze stále zasíláte zaměstnavateli (i bývalému). Nemocenská Vám bude vyplácena, i když pracovní neschopnost vznikla do 7 dní od skončení pracovního poměru.