Pracovněprávní nároky: Neoprávněné požadování platby za obědy

Spor se zaměstnavatelem

Zdravím pracuji jako pomocni kuchar v zamestnani se nestravuji a i pres to mam povinost si hradit obed ? podle zamestnavatele musim mit mesicne obednano obedy cca 21 jidel jedno jislo cca 25 - 30kc mesicne cca 550kc tato caska mi je strhavana i kdyz si jidlo neberu kdyz jsem se tazal ze nechci platit za neco co neberu bylo mi receno ze musim ... dekuji mach

Vážený pane Machu,

Novelou č. 17/2008 Sb. Byla změněna vyhláška o závodním stravování v příspěvkových organizacích (školy atd.), která mj. zrušila povinnost pracovníků podílejících se na přípravě a výdeji jídel odebrat a uhradit jedno hlavní jídlo za směnu, tj. odběr jídla a využití závodního stravování je jejich právo, nikoliv však povinnost.

S pozdravem, Vaše nároky