Pracovněprávní nároky: Neproplacená dovolená

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, měla bych dotaz, má sestra byla dlouhodobě nemocná. před ukončením nemocenské si domluvila schůzku na personálním oddělení, (v době vycházek) , aby se snažila ukončit pracovní poměr dohodou. Z důvodů že pracovní doba jí neumožňuje starat se o svého syna. Což jí nebylo umožněno, proto chtěla ještě čerpat dovolenou, což jí také nebylo umožněno. V den nástupu do práce napsala zaměstnavateli zprávu že opravdu nemůže přijít do práce. Poté dostanala výpověd &55 a dovolená která jí zůstala jí nebyla proplacena. Je to takto v pořádku. Děkuji

Dobrý den,

pro posouzení takové otázky bychom museli znát podrobnější informace ohledně pracovního poměru. Pokud Vaší sestře nebyla proplacená nevyčerpaná dovolená, pak může zkusit zadat případ na našich webových stránkách www.vasenaroky.cz, kam vloží veškeré podklady a naši právníci případ nezávazně posoudí.