Pracovněprávní nároky: Nevyplacená výplata za leden

Nevyplacená mzda

Dobrý den , manžel( pracuje ve stavebnictví jako zedník) byl zaměstnavatelem vyznám k nucené dovolené z důvodů,že není dostatečně připravena stavba.Manžel tedy na začátku ledna zůstal doma,ale 12 ledna onemocněl a od té doby doposavad je v pracovní neschopnosti.Výplatní termín má manžel 16 dané měsíce.Bohužel do dnešního dne manžel výplatu neobdržel.Děkuji

Dobrý den,

určitě měl manžel již obdržet výplatu za leden a náhradu mzdy za 4.-14. den pracovní neschopnosti. Od 15. dne běží nemocenská (od ČSSZ).

Pokud by se situace nezlepšila, doporučujeme Vám zadat nám případ k posouzení, naši právnici se na něj podívají.