Ostatní: Nezaplacené upomínky

Ostatní

Dobrý den, ráda bych se informovala, jestli mají nárok na vymáhání od 2012 firma Profi Financiál. V roku 2012 mně přihlásila známá do Profi Finaciál i s poradcem, který teď se stal ředitelem, Petr Logojda. Oba mi slibovali, že když někdo skončí pojištění, nic se provize nevrací. Já pod tlakem jsem podepsala 3 smlouvy, jednu na sebe, druhou na manžela a třetí na známého manžela. Platili jsme životní pojištění do 2012 roku jsem dala storno moji smlouvu i manžela. Musela jsem vracet provize 19.8 2013 5 754,00-kč. Z Profi Financal ředitel pan Matějka mi poslal potvrzení, že nic nedlužím. 2015 v polovině května jsme se stěhovali do pronájmu. Dne 3.11.2015 nám posílali na starou adresu upomínky které jsme neobdrželi, za období 22.2.2014 pohledávka byla 1200- vylezlo to na 1589-pak na 1711,58- a teď to dělá 15878,70-. Doschránky jsem dopis dostala od český stráví sociálního zabezpečení 3.5. 2016. Od 1.5 2016 do 20.5.2016 jsem byla u tety vypomáhala byla nemocná. Hned jak sem se vrátila tak jsem podala potvrzení na pobočce exekutora, že to mám zaplacený 5 754,00-. Exekutor mi odepsal, že to je za období 2013 za storno smlouvy. Napsala jsem 5 emailu, teprve mi odepsali včera. Prosila jsem je o odpuštění penálu a poslání jména kdo zrušil smlouvu. Oni mi odepsali, že nemají dispozici mi poslat ohledně slovy, aby se obrátila na oprávněného. Oprávněnému jsem napsala 3 emaily a neodepisuje, jeho telefon nefunguje a sídlí Pardubicích, tak nevím, jak se sním spojit. Já a manžel nepracujeme, jsme na úřadě práce já od roku 2008 a manžel od 2014 .já jsem posílala na exekuce pobočku všechny dokumenty ,že jme se stěhovali, nejsme zaměstnaný ,že beru jenom invalidní důchod 1stupně, jsem nemocná, mám artrózu od krční páteře do paty a jsem po operaci. Manžel je mu 51 nikde ho nechtěj, že je starej. Na odpuštění penálu mi nic neodepsali .Mám na to Nárok? prosím poraďte mi .Manžel má ještě jednu exekuci zdravotní OZP 60000- to je na zbláznění Máme ještě 13letou dcerku 2 syny který nám pomáhají s nájmem .Prosím o radu děkuji moc a přeji hezký den s pozdravem S.

Dobrý den,
samozřejmě existuje možnost, že Vám úroky z prodlení (neboli penále) budou odpuštěny. O odpuštění penále ale nerozhoduje exekutor. O prominutí penále musíte žádat přímo oprávněného, tedy společnost Profi Financiál. Pouze oprávněný rozhoduje o tom, zda Vám penále odpustí, či nikoliv. K posouzení oprávněnosti exekuce je třeba znát přesně veškeré podklady.
Jestliže se domníváte, že je exekuce neoprávněná, můžete nám zkusit zadat případ a jeden z našich spolupracujících právníku Váš případ posoudí.

Zpět do Ostatní