Stát: Odebrání invalidního důchodu

Invalidní důchod

Dobrý den, Po šesti letech my odebrali invalidní důchod 1st. s 36% má pracovní schopnost poklesla na 25% . Pobíral jsem rentu od Kooperativy kterou my nyní nedoplácí do výše mé průměrné mzdy před úrazem ale jen 25% s této částky. Chci se zeptat zda je to tak správné a jestli se proti tomu mohu odvolat . Děkuji

Dobrý den,

pokud Vám nebyl invalidní důchod přiznán nebo Vám byl snížen na jiný stupeň (případně zcela odejmut), máte právo podat námitku. Námitka se podává buď na OSSZ (oddělení námitkového řízení) nebo na ČSSZ (oddělení námitkového rozhodování), vždy ve lhůtě do 30 dnů od doručení rozhodnutí ČSSZ, proti kterému chcete námitku podat.

Pokud Vám nebude vyhověno ani v rámci námitkového řízení, máte dále právo podat správní žalobu. Správní žalobu podáváte ke Krajskému soudu dle místa trvalého bydliště ve lhůtě do 2 měsíců od doručení rozhodnutí z námitkového řízení.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Stát