Realitní kanceláře: Odstoupení od smlouvy s RK

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrý den, prosím o zodpovězení mého dotazu. Můj problém je rezervační poplatek na koupi nemovitosti. Zatím mi ještě nevypršela lhůta k jeho propadnutí, končí mi však 31.8. Kupní smlouvu na nemovitost jsem nepodepsala a RK se zatím snažím kontaktovat sama. Přiznávám, že marně. Rezervační poplatek má podle smlouvy připadnout prodávajícím. Do jaké doby se můžu snažit s RK vyjednávat sama a kdy se obrátit na Vaši právní pomoc? Můžu počkat do 31.8., jestli mi poplatek bude navrácen či nikoliv a poté řešit žalobu? Nebo musí být žaloba podáná do 31.8., dokud má RK ještě poplatek na účtu? Moje smlouva - dohoda o složení blokovacího depozita - není opatřena podpisem zprostředkovatele, podpisem RK. Apeluji tedy na neplatnost smlouvy. Důvod pro neuzavření kupní smlouvy je neodpovídající technický stav nemovitosti, zjištěný po podpisu rezervační smlouvy. Zatím moc děkuji, Hana

Dobrý den, situaci samozřejmě můžete s realitní kanceláří řešit i sama. Pokud by si realitní kancelář poplatek nechala, mohlo by se jednat o bezdůvodné obohacení z její strany. V takovém případě je promlčecí lhůta až 3 roky (záleží na všech okolnostech). Určitě však s realitní kanceláří písemně (doporučeně) odstupte od smlouvy, abyste mohla případně později u soudu prokázat, že jste tak učinila. Doporučíme Vám však přes právníka řešit situaci co nejdříve. Kdykoliv se může stát, že realitní kancelář zkrachuje, nebo dojde k jiným skutečnostem, kdy o své peníze přijdete.

Pokud budete mít zájem, rádi se na případ podíváme, případně Vás budeme zastupovat. V takovém případě prosím zadejte případ k posouzení zde ZADAT PŘÍPAD. Posouzení případu je nezávazné a zcela zdarma!