Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď kvůli zdravotnímu stavu

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, ráda bych se zeptala na okamžitou výpověď ze strany zaměstnance.Jsem osoba s částečným invalidním důchodu a pracuji šestý rok u firmy,která mě i s tímto hendikepem zaměstnává.Bohužel,ale došlo v srpnu 2016,že mi při zdravotní prohlídce lékař zdělil,že nejsem způsobila tuto práci nadále vykonávat. Přesto doposud tuto práci vykonávám.Ale danou situaci jsem v srpnu 2016 nahlásila zaměstnavateli.Je pravda,že jsme se domluvili,že pokud budu moci,tak práci budu vykonávat,ale nyní už mi můj zdravotní stav opravdu nedovoluje tuto práci vykonávat..Moc Vás prosím o radu,jak mám postupovat, když bych potřebovala podat okamžitou výpověď. Předem moc děkuji za radu a přeji krásný den Pavla Š

Dobrý den,

ze zdravotních důvodů opravdu může okamžitě zrušit pracovní poměr. Tento jednostranný úkon okamžitého zrušení pracovního poměru je oprávněn zaměstnanec učinit ve lhůtě dvou měsíců ode dne, kdy se dozvěděl o důvodu pro toto okamžité zrušení pracovního poměru. Nejpozději do jednoho roku ode dne vzniku důvodu. Okamžité zrušení pracovního poměru musí být zaměstnancem provedeno formou písemnou s vymezením skutkového důvodu, tak, aby jej nebylo možno zaměnit s jiným. Je tedy možné, že zaměstnavatel namítne, že jste tak měl učinit dříve.