Reklamace/e-shopy: Pokuta za předčasné ukončení smlouvy

Sance za odstoupení od smlouvy

Dobrý den, v minulém roce jsem byla u t-mobile ať mi zruší tel. Pracovnice řekla že ok a že vše zařídí. za měsíc mi přišla upomínka na 4500, za další tři měsíce znovu a tak to šlo dokola. několikrát sem byla na pobočce, ať vše zruší a oni pořád nic. zaplatila jsem +-20000,-. Dnes mi přišlo (na zrušený tel) 500,.- šla jsem na pobočku kde mi ani oni sami neřekli, o co jde a že to mám zaplatit.. co se s tímto dá dělat?

Dobrý den,
domníváme se, že jste čelila pokutě za předčasnou výpověď smlouvy. V tomto případě se Váš operátor řídí § 63 odst. 1 zákona o elektronických komunikacích. Ten nám ve stručnosti říká, že Váš operátor vám za předčasné vypovězení smlouvy nemůže uložit větší pokutu než je pětina toho, co byste mu jinak zaplatila na paušálech. Tudíž jestli Vám uložil větší pokutu, může se jednat o bezdůvodné obohacení. Pokud byste věc chtěla dále řešit, určitě se nám ozvěte.