Pracovněprávní nároky: Přidělení lehčí práce

Spor se zaměstnavatelem

Dobry den, již 5 měsíců jsem v pracovní neschopnosti po operaci nádoru v krku , mam mít sníženou prac, zatez-touto dobou motorizovana postacka. Zažádala jsem si o prací lehčí, poštovní listovní- písemnou formou a dnes mi bylo řečeno, že tedy tuto prací nedostanu, jelikož jsem stále nemocna a dají mne nazpět na motorizovanou poštovní s letáky a balíky. Můžete mi poradit, jak pokračovat, musím vzít tuto práci, i když mam sníženou zátěž, anebo je moznost dat okamžitou výpověď ze zdravotních důvodu anebo dohodu se zaměstnavatelem? Pracovní smlouva je do 31.12 na dobu určitou a já stále marodím. Jaká mám pravá? Děkuji Š.

Dobrý den, ano, můžete rozvázat pracovní poměr okamžitě ze zdravotních důvodů, ale pouze, jestliže podle lékařského posudku nemůžete dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel Vám zároveň neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro Vás vhodné práce. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomínejte, že máte právo na náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti.