Pracovněprávní nároky: Problémy se zaměstnavatelem kvůli výpovědi

Spor se zaměstnavatelem

Jsem zamestnana na dobu neurcitou a k1.3.jsem podala vypoved .Muj pracovni pomer trva ke 30.4. Kdybych nastoupila na nemocenskou 14 dni pred ukonceni PP hradi mi zamestnavatel nemocenskou? A jeste jeden dotaz naridil mi dovolenou ,5 dni ze dne na den ,ponevadz si je vedom ze od zacatku roku mam narok na 6 dni . Ja jsem na dovolene zustala ,ale ted jsem se dozvedela ,ze na to nemel pravo.Jak mam postupovat,kdyz mam v praci peklo z duvodu me vypovedi ? Od 1.5.mam zajistenou novou praci!

Dobrý den,

pokud budete v pracovní neschopnosti po dobu trvání pracovního poměru se zaměstnavatelem, je povinen Vám hradit nemocenskou. Co se týče nařízené dovolené tak tím, že jste dovolenou využila, jste s ní v podstatě souhlasila, přestože zaměstnavatel Vám nařídit tuto dovolenou opravdu neměl. Nejlepší postup by v tomto případě byl rozvázat pracovní poměr dohodou. Můžete však také upozornit příslušný Inspektorát práce na nekorektní chování zaměstnavatele.