Pracovněprávní nároky: Propuštění v období nemocenské ve zkušební době

Ukončení pracovního poměru

Dobry den . Chtel bych se zeptat . Mam smlouvu na dobu urcitou se zkusebni dobou 3 mesice . Po odpracovani 1 mesice jsem na nemocenske . Muze me zamestnavatel propustit ? A ma nejakou povinnost mi uhradit nemocenske davky ? Dekuji za odpoved . S pozdravem Josef Ostrava

Vážený p. Ostravo

zaměstnavatel nesmí zrušit pracovní poměr ve zkušební době prvních 14 dní pracovní neschopnosti. Ovšem, pokud by Vaše pracovní neschopnost trvala déle, má zaměstnavatel právo pracovní poměr okamžitě zrušit.

K vašemu druhému dotazu, ano, zaměstnavatel má povinnost Vám vyplácet náhradu mzdy stejným způsobem jako kdybyste nebyl ve zkušební době.