Realitní kanceláře: Rezervační poplatek zpět

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu. Chtěli jsme koupit s manželkou pozemek prostřednictvím RK. Zaplatili jsme RK rezervační poplatek 50 tisíc kč. Bohužel se radikálně změnila rodinná situace a nemůžeme pozemek kupovat a rádi bychom získali peníze za rezervační poplatek zpět. Kupní smlouvu jsme nepodepsali. Kontaktovali jsme makléře a ten nás odkázal na centrálu RK kam máme poslat žádost o vrácení poplatku a uvézt důvod neuskutečnění se koupě. Můj dotaz zní. Musíme RK v žádosti udávat konkrétní důvod neuskutečnění koupě? Má na to RK právo? Děkuji M. S.

Dobrý den,

vše záleží na tom, co je uvedeno v rezervační smlouvě. Pokud máte v rezervační smlouvě stanovenu možnost vrácení rezervačního poplatku za určitých okolností, je samozřejmě nutné tyto okolnosti uvést. Konkrétní uvedení důvodů neuskutečnění koupě však nebude nutné a bude stačit například uvedení, že ke koupi nemůžete přistoupit z rodinných a finančních důvodů. Pokud byste měli s vymožením rezervační poplatku nějaké problémy, neváhejte se obrátit na společnost Vaše nároky.cz.