Pracovněprávní nároky: Rizikový příplatek při práci na pitevně

Příplatky

Dobrý den, jako dokumentátor - zapisovatel, chodím psát na pitevnu, kde trávím pravidelně v průměru 3 hodiny denně. Sedím přímo u pitvaného těla, ve vzdálenosti do 2 metrů. Mám nárok na rizikový příplatek ? Zaměstnavatel tvrdí, že ne. Děkuji Vám za Vaši odpověď Adam Hašek

Vážený pane,

dle nařízení vlády, které se věnuje tzv. rizikovému příplatku, mají (co se týče zdravotnictví) nárok na rizikový příplatek pouze zaměstnanci vykonávající pracovní činnosti spojenou s vyšetřováním a léčením osob hospitalizovaných na klinických pracovištích specializovaných na léčení infekčních onemocnění. Do tohoto vymezení tedy zaměstnanci pitevny nepatří, stejně jako mnoho dalších zaměstnanců ve zdravotnictví. Nárok na rizikový příplatek tedy nemáte (ačkoli se to zdá logické).