Bydlení: Skryté vady na rodinném domě

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, rozhodli jsme se s přítelem koupit rodinný dům. Byli jsme na prohlídce, kde jsme nic vážnějšího nezjistili, poté jsme si chtěli na dům pozvat odborníka, který byl objednaný čtrnáct dní dopředu. Hodinu před prohlídkou nám řekli, že si prodej rozmysleli, takže už nás ani nepustili dovnitř. Následující den si to náhle rozmysleli, že dům opět prodávají, tak jsme souhlasili, ale už jsme si nestihli objednat odborníka znovu. Podepsali jsme Rezervační smlouvu a zaplatili ji. Teprve včera mohl naš odborník přijít, už nás do domu konečně pustili, ale, jak už bylo napůl vystěhováno, tak se objevily skryté vady, o kterých nás nikdo neinformoval. Praskliny (velké) za nábytkem, propadlé stropy, svázaný dům, kterého by si jen tak nikdo nevšiml, jelikož byly traverzy skryté pod rostlinami domu, které vedou po celém domě... Atd. Chtěla bych se Vás zeptat, jak bychom se mohli bránit, aby nám vrátili Rezervační poplatek a zbytečně zaplacený odhad? Když to není k bydlení a slevu nehodlají dát? Kdyz jsme byli tedy nucení z toho vycouvat, ale ne vlastní vinou. Děkuji moc za pomoc či radu. S pozdravem, Dufková M.

Dobrý den,

rezervační smlouva je dle České právní úpravy tzv. smlouvou bezejmennou, což znamená, že právní předpisy ČR neobsahují její zákonnou úpravu. Je tedy na stranách, jakým způsobem si obsah takové smlouvy upraví. V praxi většinou rezervační smlouvy obsahují i ujednání o tom, že prodávající se před podpisem rezervační smlouvy dostatečně seznámil se stavem věci a stále o ni má zájem. K jakýmkoliv bližším radám, je třeba vycházet z konkrétního znění rezervační smlouvy.
Pokud máte pochyby, zadejte si případ k posouzení zdarma našim právníkům.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení