Ostatní: Směšná cenová nabídka

Ostatní

Dobrý den,nevím přesně na koho se mám obrátit,ale stala jsem se obětí asi podvodu. pracoval jsem jako optický poradce,tzn.že máte kufr a obroučky a nabízíte doma. Bohužel jsem musela skončit a s majitelem firmy jsem se domluvila na predbežném odkupu obrouček v, které měli hodnotu cca 7000 kc,obroučky jsem si od nich pri práci nakoupila a tím se staly mým majetkem.kufr jsem přivezla na centrálu,kde mi udelali cenovou nabídku ,ale až o týden později. Ta byla tak charitativní, že jsem jí odmítla a chtěla jsem si kufr vzít zpět. Bohužel už si kufr odvezli na prodejnu do nachoda a nechtějí mi nic vrátit. prý jsme se přece dohodly..i když jsme se na ničem nedohodly. I přes mé urgence se mi vysmály. Tedko vůbec nevim co mám dělat,jít na policii,? děkuji jarka

Dobrý den,

Váš bývalý zaměstnavatel Vám kufr zadržuje neprávem, když k jeho zadržení nemá žádný spravedlivý důvod. Pokud Vám kufr odmítá dobrovolně vydat, je možné domáhat se vrácení kufru soudně z titulu bezdůvodného obohacení. Ideální by bylo, kdyby jste měla doklad o koupi obrouček, neboť váš bývalý zaměstnavatel patrně nebude moci prokázat, jaká byla domluva, resp., že si na jejím základě mohl obroučky ponechat. Přes policii nemá pravděpodobně význam situaci řešit. Možná by se mohlo jednat o naplnění skutkové podstaty trestného činu krádeže, nicméně tato záležitost je spíše občanskoprávní, nikoliv trestněprávní, v důsledku čehož by policie trestní řízení ani nezahájila.

Zpět do Ostatní