Pracovněprávní nároky: Špatně započítaná odpracovaná léta praxe

Spor se zaměstnavatelem

Zjistila jsem, že mi v práci špatně započítali odpracovaná léta praxe. Měla jsem si to hlidat a kontrolovat platový výměr. Tak jak mi bylo sděleno? Nebo mám nárok na doplacení - mám zapocitaných jen 26. Nikdy mě nenapadlo tohle kontrolovat, ve školství pracuji od r. 1984, od r. 1994 na stejnem pracovisti. Dekuji za zprávu

Dobrý den,
pokud pracujete na stejné nebo obdobné pozici z hlediska potřeby stejného vzdělání a znalostí již od roku 1984, pak nárok na platovou třídu související s odpracovanými 31 lety praxe. Nicméně z výšeuvedeného popisu nemáme k dispozici datum, od kterého jste byla na mzdě krácena. Tudíž Vám nejsme schopni říci, zda Váš nárok na jednotlivá plnění byla již promlčena, či nikoliv. Pokud by Vám zaměstnavatel odmítl nárok přiznat, máte možnost obrátit se na společnost Vašenároky.cz a zadat si případ přes její webový formulář.