Pracovněprávní nároky: Správný výpočet renty za chorobu z povolání

Nárok na rentu

Dobrý den,mám dotaz :mám uznanou chorobu z povolání,jsem vedený na ÚP,ale podporu už nedostávám.Byla mi uznána renta,která činí 8.610kč.U bývalého zaměstnavatelejsem měl hrubý výdělek přibližně 25000kč měsíčně.Unásledujícího zaměstnavatele mi slíbili výdělek vyšší v mé kvalifikaci(ale kolik,to nevím,už jsem se to nedozvěděl).Byl jsem propuštěn pro nadbytečnost,dostal jsem 3měsíční odstupné.Přes vstupní prohlídku u nového zaměstnavatele jsem již neprošel,byla mi uznána choroba z povolání.Proto bych se chtěl dozvědět jak a z čeho se vypočítává renta a jestli mám tuto částku 8.610kč vypočítanou dobře.(zdá se mi nízká).děkuji za kladné vyřízení.přeji krásný den.Čáp Kazimír

Dobrý den,

náhrada za ztrátu na výdělku (renta) se počítá jako rozdíl mezi výdělkem, který zaměstnanec dostával v době před událostí, která vedla k jejímu přiznání, a výdělkem, který zaměstnanec dosahuje po této události. Pokud ovšem zaměstnanec žádného výdělku nedosahuje, odečítá se od původní výše výdělku podpora v nezaměstnanosti, případně invalidní důchod, a k tomu tzv. fiktivní výdělek ve výši minimální mzdy.