Pracovněprávní nároky: Stravenky za přesčas v neděli

Nárok na stravenky

Pracuji od pondělka do pátku a mám stravenky, zaměstnavatel požaduje přesčas v neďěli a nechce nám dát stravenku. Mám narok na stravenku za směnu v neděli, když nám přesčas nařídí zaměstnavatel?

Dobrý den,

stravenky jsou bohužel nanárokovou složkou mzdy a zaměstnanec na ně nemá ze zákona nárok. Zda zaměstnavatel a za jakých podmínek stravenky poskytne, je na jeho uvážení. Podobný dotaz byl zodpovězen například již zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/stravenky-pri-delsi-pracovni-smene?t=narok-na-stravenky

Nezákoné by bylo pouze to, kdyby zaměstnavatel zbyhodňoval určité zaměstnance, kterým by stravenky poskytovat, a jiným nikoliv.

S pozdravem Vaše nároky.cz