Pracovněprávní nároky: Strhnutí odpracovaných hodin z důvodu nedokončené práce

Mzda

Dobrý den, chci se zeptat ... v práci jsem dostal práci která je sice v mé profesi ale nebyla mi ukázána ani vysvětlena jen mě tam poslali a jak jsem zjistil že si nevím rady ani nikdo z kolegů tak tak jsem pochopitelně nemohl práci dokončit a nadřízený na kterého bych se obrátil co se vyzná v dané profesi nebyl v práci ... a nyní mi vyhrožují že mi ze mzdy strhnou odpracované hodiny ještě mi nebylo řečeno zda jednu směnu nebo více .... každopádně si myslím že to je protiprávní jednání a nemůžou mi brát odpracované hodiny když jsem tam byl ... a pokud by ke stržení opravdu došlo chci se zeptat v jakém paragrafu je zmíňka k tomuto problému abych se mohl na místě bránit ... děkuji

Dobrý den,

podle § 228 ZP zaměstnance, který vstupuje do zaměstnání bez kvalifikace, je zaměstnavatel povinen zaškolit nebo zaučit; zaškolení nebo zaučení se považuje za výkon práce, za který přísluší zaměstnanci mzda nebo plat. Zaměstnavatel je také povinen zaškolit nebo zaučit zaměstnance, který přechází z důvodů na straně zaměstnavatele na nové pracoviště nebo na nový druh práce, pokud je to nezbytné.

S pozdravem,

Vašenároky.cz