Ostatní: Vrácení auta pořízeného na splátky

Ostatní

Dobrý den prodal jsem kolegovi z práce auto na splátky po 3 splátkách mi poslal e-mail že nemá peníze na splátky a auto mám na parkovišti a klíče ztratil. Najel 6 tis km a chce po mně vrátit peníze za splátky. Prosím o radu jak mám postupovat

Dobrý den,

Pokud jste s kolegou podepsali písemnou smlouvu, bylo by třeba zhodnotit, zda takováto možnost odstoupení od smlouvy v ní byla sjednána. Obecně lze ovšem říci, že kolega nemá právo na odstoupení od smlouvy. Vůz se stal jeho majetkem a jemu plynou závazky z uzavřené smlouvy. V případě, že s jeho návrhem souhlasíte, nevzniká žádný problém. V opačném případě po něm můžete splátky vymáhat spolu s úrokem z prodlení.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Ostatní