Pracovněprávní nároky: Vracení peněz zaměstnavateli

Spor se zaměstnavatelem

Vážení . v lednu jsem vám posílala následný problém, na který jste mi odpověděli, že jsem ty peníze neměla vracet. ( mám pracovně právní problém a moc vás prosím o pomoc. Jsem učitelka. Mám trvalý pracovní poměr na gymnáziu v Litvínově. Pracuji při důchodu, ale již budu končit a tak jsem si pro letošní školní rok nechala snížit úvazek na 33% - abych si odvykla. Ve školním roce 2015/2016 jsem měla plný úvazek a v tomto školním roce od 1.9.2016 33% úvazek. Dovolenou o hlavních prázdninách /39 dní v červenci a srpnu/ jsem měla placenu podle staré smlouvy s plným úvazkem a nyní za prosinec musím vrátit 10212 Kč za dovolenou, co mi vyplatili - a to je víc než beru. Známá měla stejný problém a právníci školských odborů ji potvrdili, že odměna podle nové smlouvy se vypočítá teprve, pokud je dovolená čerpána v době její platnosti, tedy po 1.9.2016). Můj zkrácený úvazek - 7 hodin týdně, učím ve dvou dnech. Ostatní dny týdne chodím jen na případné akce a schůze. Může to mít vliv na oprávněnost vrácení 10212 za dovolenou? Děkuji a zdravím. Libuše Tvrzníková

Dobrý den,

ne, výše vašeho současného úvazku na dovolenou v době platnosti předchozí smlouvy vliv nemá. Žádné peníze byste tedy skutečně vracet neměla.