Ostatní: Vyhrožování za dluh

Ostatní

Dobry den, potreboval bych poradit pokud to jde.. Pujcil jsem si od kamarada 10000, z toho jsem mu vratil 4500.Zbytek jsem mu rekl ze vratim pozdeji ze ted bohuzel nemam.Ted mi vyhrozuje ze me zmlati a vymlati okna v byte i auto rozbije. Pozve se lidi na me atd.. Neustale chodi ke me domu. N pujcku neni nikde zadna smlouva.. Co se stim da delat?Když jsem mu řekl že budu dluh splacet tak odpověděl že :NIkdy že pokud mu nedam penize do toho patku že přijde a uvidim co je zač až se mi hlava zatoči..Stale vyhrožuje že mi zmlame kosti, že počka umě do než přijdu, bud ona sam nebo jeho lidi...Děkuji za odpověd Vinkl

Dobrý den, Váš věřitel Vám kvůli nesplacení dluhu samozřejmě nemůže nijak ublížit, pokud by tak učinil, jedná se o trestný čin, za který by mohl jít až do vězení a vy byste dokonce i mohl požadovat odškodnění za způsobenou bolest a další náhrady. Tento postup by tedy z jeho strany určitě nebyl vhodný a pevně doufáme, že k němu ani nedojde. Nebezpečné vyhrožování může být v jistých případech dokonce trestným činem, pokud by Vám bylo například vyhrožováno se zbraní v ruce, určitě vše ohlašte policii.

Váš věřitel si to v podstatě i sám zavařil tím, že na půjčku nemá žádnou smlouvu. Může mít proto problém s dokazování, zda Vám skutečně peníze zakoupil.

Pro uklidnění sporů bychom Vám však doporučili dluh splatit. Pokud bude věřitel i nadále dělat problémy, obraťte se na policii.

Zpět do Ostatní