Pracovněprávní nároky: Výplata renty

Nárok na rentu

Dobrý den.Můžete mi prosím poraďit,zda mi může být úplně zrušeno vyplacení renty, když v jednom měsíci dostanu od zaměstnavatele finanční odměnu, a tím překročím můj průměr, který mi byl vypočítán. Moje pojišťovna je Kooperativa. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výše náhrady ztráty na výdělku neboli renty se počítá jako rozdíl průměrného výdělku před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po vzniku této škody (po přiznání nemoci z povolání či pracovním úrazu) s připočtením případného invalidního důchodu. Od průměrného výdělku před vznikem škody se tedy odečte výdělek, jaký jste v konkrétním měsíci dosáhl, a připočte se případný invalidní důchod. Pokud jste tedy v daném měsíci vydělal víc, než činí průměrný výdělek před vznikem škody, renta za tento měsíc Vám vyplacena nebude. V následujících měsících by Vám ale renta již vyplacena být měla. Nárok na rentu budete mít i nadále a to až do věku 65 let, anebo do data přiznání starobního důchodu z důchodového pojištění.