Pracovněprávní nároky: Výpověď v době určité

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den mám dotaz ohledně výpovědi jde o výpověď v době určité která končí 31.12.2017 a chci ukončit pracovní poměr k 31.5.2017 ohledně nástupu do jiné práce která začíná 1.6.2017 jak se zachovat a ještě dotaz ohledně ušlého zisku firmy souvysející s mou výpovědí z minulého roku mám ještě pět dní staré dovolené kterou není možné vyčerpat dělám za minimální mzdu 70 až 80kč za hodinu. děkuji za odpověď

Dobrý den,

ve Vašem případě je nejlepší se s zaměstnavatelem dohodnout na ukončení pracovního poměru v požadovaném termínu, nebo můžete podat výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou, který počne běžet první den měsíce následujícího po měsíci, ve kterém výpověď doručíte zaměstnavateli. Při skončení pracovního poměru Vám může zaměstnavatel nevyčerpanou dovolenou proplatit.

S pozdravem,

Vašenároky.cz