Pracovněprávní nároky: Výpověď v rámci reorganizace

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chci se dotázat na co mám nárok. Mám smlouvu na dobu určitou do 31.8.2017,ale zaměstnavatel mě propouští v rámci reformy. Výpověď jsem ještě nedostala,jen jsem byla informovánana na poradě zaměstnanců, kdy a jak jsem se ale nedozvěděla.Nyní už je začátek nového měsíce. Co mám dělat pokud by mě zaměstnavatel chtěl propustit okamžitě ze dne na den. Děkuji mnohokrát za odpověď. Nováková Věra

Dobrý den,

v případě, že Vám zaměstnavatel dá výpověď z důvodu jeho reorganizace, popř. že se dohodnete na předčasném skončení prac. poměru, náleží Vám odstupné ve výši X-násobku průměrného výdělku (výše násobku odstupného se řídí délkou prac. poměru). Okamžité zrušení prac. poměru je možné pouze v zákonem daných případech (stran zaměstnavatele to je odsouzení zaměstnance, nebo porušení předpisů vztahujících se k práci zvlášť hrubým způsobem).