Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu péči o dítě

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 3. 2. 2016 mě zkončila rodičovská dovolená, ale dohodla jsem se se zaměstnavatelem na dalším roce neplaceného volna do 4 let věku dětí ( tj. nástup 3. 2. 2017). Poprosím Vás o radu jak postupovat, protože zpět nastoupt nemohu. Chci se se zaevidovat na ÚP a hledat si práci, ale slyšela jsem o možnosti nastoupit zpět do práce na pár dní abych měla větší podporu v nezaměstnanosti. Nikde nemůžu zjistit kolik směn či hodin je nutné odpracovat. Mohu pak dát výpověď z důvodu péče o dítě?

Dobrý den,

výpověď může podat z jakéhokoliv důvodu, nejlepší cesta je dohodou se zaměstnavatelem. Pokud by zaměstnavatel na dohodu nepřistoupil, započne Vám po podání výpovědi běžet výpovědní lhůta od první dne měsíce následujícího po měsíci, kdy jste podala výpověď, která je ze zákona nejméně 2 měsíce – ve smlouvě můžete mít uvedeno i lhůtu delší.