Pracovněprávní nároky: Výpověď ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Může mé zaměstnavatel nařídit práci v obchodě, kde jsou 14hod.směny(ve stoje) i když mám od praktického lékaře potvrzení, že nemohu takovou práci vykonávat vzhledem k mému zdraví? Musím prý mét potvrzení od "našeho závodního lékaře" který je asi 25km od mého bydliště. Jinam mé nechce dát, anebo výpovéd ze zdravotních důvodů bez odstupného. Jsem zde již 10let (jako ostraha). Moc dékuji.

Dobrý den,

v tomto případě skutečně musíte mít posudek od poskytovatele pracovně lékařských služeb. Poté Vás zaměstnavatel bude nucen převést na jinou práci, nebo Vám dát výpověď ze zdravotních důvodu, ke které Vám bude náležet odstupné. Pokud ovšem Vaše délka směny přesáhne 12 hodin, jedná se o práce přesčas. Ta může být nařízena jen výjimečně a nejvíce na v průměru 8 hodin týdně.