Ostatní: Výše podpory v nezaměstnanosti

Ostatní

Dobrý den, mám smlouvu na dobu nerčitou, V lednu 2018 mám nárok na starobní důchod,ale chtěla bych dát výpověď a v květnu 2017 odejít na ÚP. Jaká je výše podpory a nebude se mi krátit výše star. důchodu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výše podpory v nezaměstnanosti závisí na věku a průměrné čisté mzdě zaměstnance. Vliv na výši starobního důchodu to mít bude, protože ten se vypočítává z výdělku, který bude samozřejmě v době pobírání podpory v nezaměstnanosti nižší. O kolik se konkrétní částka sníží, však nelze bez konkrétních čísel určit.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní