Pracovněprávní nároky: Zákonné pojištění odpovědnosti platí zaměstnavatel

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den, chci se zeptat, zda je opravdu povinné ze zákona, platit "čtvtrletní povinné úrazové pojištění"? Mám to poprvé na výplatním lístku tento měsíc 6/16. Pracuji jako zdravotní sestra. Děkuji za informaci. S pozdravem Zuzana Wildová

Dobrý den,
jedná se o zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Ze zákona má povinnost platit pojistné zaměstnavatel a tuto částku Vám nemůže srazit z výdělku.