Ostatní: Zaslání dopisů jinému adresátovi

Ostatní

Dobrý den. Na naši adresu ale adresátovi jiného jména byl zaslán a doručen dopis s informací o postoupení pohledávky za neplnění smlouvy definované číslem. Dopis jsem otevřela omylem, chybně adresované dopisy zasílám neotevřené zpět. Mám hrůzu z toho, kolik takovýchto sdělení jsem již vrátila. S manželem bydlíme ve vlastním domku, nemáme žádného nájemníka a ani jsme nedali souhlas s trvalým pobytem. Adresáta dopisu neznáme. Vzpomínáme si, že před cca 2-3 lety u nás zvonil jakýsi pán a ptal se, zda u nás bydlí nějaký pán. Odpověď zněla po pravdě NE. Máme obavy, že jsme v hledáčku exekutorů a nevíme, jak se bránit. Kopii zaslaného dopisu mohu předložit. Děkuji za radu i za případný odkaz k osobnímu setkání.

Dobrý den,

pokud jste s adresátem dopisu neměla uzavřenou např. nájemní smlouvu, nic Vám nehrozí. Není možné, aby si bez této smlouvy k Vám kdokoliv přihlásil trvalý pobyt. Můžete zavolat příslušné firmě a oznámit jí, že zmíněný pán na Vaší adrese nebydlí a nikdy nebydlel.

Zpět do Ostatní