Pracovněprávní nároky: Zdravotní omezení při vykonávání práce

Spor se zaměstnavatelem

Dobry den, zavodni lekar mi napsal pro zamestnavatele ze jsem zdravotne zpusobila vykonavat praci v zatezi c 3 s omezenim a to ze nesmim pretezovat horni koncetiny,zamestnavatel mi vsak sdelil ze ho tozo omezeni nezajima a dale vykonavam narocnou praci.Co s timto mohu delat,jak se branit?Kdyz budu s hornimu koncetinami znovu nemocna uz mi zavodni lekar nepovoli dalsi pusobeni ve firme,jakou vypoved a s jakymi narokyohu od zamestnavatele dostat?Dekuji vam moc za odpoved.S pranim hezkeho dne Eva Jinšíková.

Vážená paní Jinšíková,

zaměstnavatel je povinen toto omezení respektovat a přidělit Vám práci, kde k tomuto přetěžování nedochází. Jestliže budete s horními končetinami opětovně nemocná a lékař uzná, že se jedná o nemoc z povolání, musí Vám zaměstnavatel přidělit jinou adekvátní pozici. Pokud taková pozice není, dá vám výpověď z důvodu nemoci z povolání a musí Vám vyplatit dvanáctinásobek průměrného měsíčního výdělku. Je třeba se mít na pozoru před nekalými praktikami zaměstnavatelů, kdy Vám bude nabídnuta dohoda o rozvázání pracovního poměru bez uvedení důvodu, což Vás zbaví nároku na odstupné atp.

S pozdravem Vaše nároky.cz