Právo na vaší straně

Aerolinky Ryanair zrušily stovky letů. Cestující mají nárok na odškodnění

4.10.2017

AKTUALITY

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair koncem září zrušila stovky letů a postiženo bylo téměř 400 tisíc cestujících. Mezi lety byly také linky z Prahy. Poškození klienti aerolinek, mají nárok na odškodnění.

Nedostatek pilotů

Důvodem hromadného rušení letů mělo být špatné plánování dovolených pilotů, čímž vznikl jejich nedostatek. Aerolinky tedy raději některé pravidelné lety rovnou zrušily.

Dle Evropské unie a jejího nařízení se obecně má situace tak, že pokud je let zrušen z důvodu, který aerolinka mohla ovlivnit, cestujícímu náleží odškodnění 250 – 600 €. Nedostatek personálu je dle zmíněného nařízení právě takovýmto důvodem.

Nárok na odškodnění

Klientům společnosti Ryanair, kterým byl zrušen let, proto může náležet odškodnění. Výše odškodnění se počítá podle letové vzdálenosti:

  • 250 € - let do 1500 km
  • 400 € - let mezi 1500 km a 3500 km
  • 600 € - let nad 3500 km

Letecká společnost by navíc měla klientům vrátit peníze za letenku.

14 dní předem

V případě, že aerolinky cestující o zrušení letu informovaly 14 dní předem, nárok na odškodní nevzniká. Klienti letecké společnosti mají pouze nárok na vrácení peněz za letenku.

Dopravce případně může nabídnou za zrušený let, jiný let, což se ale vzhledem k situaci společnosti Ryanair nepředpokládá.

Zrušený let?

Byl vám zrušen let do dvou týdnů před odletem? Pomůžeme vám získat odškodnění 250 – 600 €! Stačí zadat případ na našich webových stránkách a zdarma ověříme, zda máte nárok na odškodnění.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA