Právo na vaší straně

Česká obchodní inspekce rozdala pokuty více než dvěma stovkám e-shopů

31.5.2014

AKTUALITY

Internetové obchody stále patří mezi nejpohodlnější a mnohdy i nejlevnější formu nákupu. Není nad to vyhnout se davům a dlouhým frontám u pokladen tím, že si svůj nákup vyberete komfortně doma u počítače a necháte si ho dovézt až před práh. Není tak divu, že stále přibývají nové a nové e-shopy, jejichž tržby rostou také. V takovém případě je však na místě opatrnost a rozvážnost - ne vždy musí nejvýhodnější cena nutně znamenat i kvalitní zboží.


V prvním čtvrtletí tohoto roku se Česká obchodní inspekce zaměřila mimo jiné i na virtuální obchody. Inspektoři kontrolovali celkem 376 e-shopů a ve více než 75 % našli nějaké nedostatky. Jednání prodejců bylo často v rozporu se zákonem, jelikož neplnili své povinnosti vůči spotřebiteli. Procento internetových obchodů, které porušují pravidla, je však tak vysoké proto, že se inspektoři zaměřili pouze na prodejce, s nimiž byly problémy již dříve. K statistice přispěli i spotřebitelé, kteří na kontrolované e-shopy podávali stížnost. Příkladem takového nekorektního jednání je kupříkladu použití nekalých obchodních praktik, jako je třeba poskytnutí zavádějících údajů.
Společnost Vaše nároky.cz řeší i takovéto případy. Pokud jste se tedy s podobným jednáním prodejce setkali, neváhejte se na nás obrátit - my už se postaráme o to, abyste své peníze dostali zpět a to bez nákladů, stresu a zdlouhavé administrativy.

Dnes jsme pomohli vyřešit již 4 případy
Dnes se k nám registrovalo 9 klientů