Právo na vaší straně

Čtvrt roku neviděl otec 4 dětí od zaměstnavatele ani korunu!

30.4.2019

AKTUALITY

Rodinnou idylku pana Jaroslava z Vysočiny přerušilo nekorektní jednání zaměstnavatele, když mu opakovaně nepřišla mzda za odpracovaný měsíc. S manželkou na rodičovské dovolené si nemohl dovolit zůstat dlouho bez stálého příjmu. Nakonec se pan Jaroslav však výplaty nedočkal ani po 3 měsících, a dokonce ho čekala výpověď.

Zaměstnavatel odstřihl otce 4 dětí od veškerých příjmů. Po týdnu bez první výplaty se pan Jaroslav odhodlal a kontaktoval zaměstnavatele emailem. Ani po opakovaných urgencích mu však nikdo neodpověděl.

Během dalšího měsíce začalo hromadné propouštění. „Na konci září dostali další dva pracovníci výpověď ve zkušební době a mně bylo sděleno že mám areál vyčistit, zazimovat a nachystat na předání, jelikož dostanu v říjnu výpověď.“ vylíčil situaci pan Jaroslav.

Slibovanou výpověď však pan Jaroslav nedostal. Od listopadu byl zaměstnavatel v likvidaci, proto se klient rozhodl kontaktovat likvidátora ohledně dlužné mzdy. Na tyto maily však nereagoval ani likvidátor. Včetně odstupného mu dlužil zaměstnavatel téměř 100 000,-.

Pan Jaroslav se kvůli tomuto pochybení zaměstnavatele dostal do značných finančních potíží. Po dobu 5 měsíců žila šestičlenná rodina pouze z přídavků na děti a manželčiny rodičovské. Pan Jaroslav se proto rozhodl k okamžitému zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance a obrátil se na společnost Vaše nároky.cz.

„Dle Zákoníku práce náleží při okamžitém zrušení pracovního poměru zaměstnancem takovému zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby,“ radí právník, „v tomto případě proto požadujte plnou výši dlužné mzdy, a navíc zmíněnou náhradu.“

V rámci soudního řízení se nakonec podařilo pro klienta získat okolo 115 000,- Kč.

Dluží vám zaměstnavatel?

Nezaplatil zaměstnavatel mzdu nebo vám dluží třeba na odstupném. Nenechte si to líbit a obraťte se na nás. Stačí zadat případ k posouzení zdarma

→ ZADAT PŘÍPAD