Právo na vaší straně

Dostali jste od pojišťovny méně? Nevzdávejte se!

11.10.2017

AKTUALITY

Krácení nebo dokonce zamítnutí pojistného plnění od pojišťovny není nic neobvyklého, ať už se jedná o úraz nebo třeba o škodu na automobilu. Pokud si ale roky platíte pojistku a vše je v souladu se smlouvou, nenechte se připravit o peníze, na které máte nárok. Třeba jako pan Dalibor N., který svěřil svůj případ společnosti Vaše nároky.cz a získal 7000 korun.

Pojišťovna krátila denní plnění

Dalibor N. zažil to, co celá řada dalších lidí, roky si platil úrazové pojištění, a když si jednou poranil koleno při lyžování, přišlo zklamání. Podle smlouvy měl nárok na plnění 500 korun každý den úrazu, pojišťovna ale hodlala ušetřit a poslala mu jen část peněz, na které měl nárok.

Nesmyslné zdůvodnění a zamítnuté odvolání je častá praxe. Poškození klienti to však bohužel většinou v této fázi vzdají, protože již nemají sílu dále bojovat proti silnějšímu soupeři. Dalibor N. se ale nevzdal a obrátil na společnost Vaše nároky.cz.

„Zamítnuté nebo zkrácené plnění pojišťoven je bohužel časté. Pokud jsou však klienti přesvědčeni, že jsou v právu, neměli by se nechat pojišťovnami oklamat. Pokud pojišťovna nereaguje na výzvy a odvolání, je potřeba oslovit právníka a svého nároku se domáhat klidně i soudně,“ radí spolupracující advokát.

Pan Dalibor N. přesně zmíněné udělal a díky zapojení spolupracujícího advokáta ze společnosti Vaše nároky.cz získal od pojišťovny dalších sedm tisíc korun, na které měl nárok.

Podobných případů přitom přibývá. Jen společnost Vaše nároky.cz jich každý měsíc řeší desítky.Základním kamenem úrazu je však stále to, že lidé často svá práva neznají, a proto se vůči nekalému jednání nebrání,“ komentuje situaci spolupracující advokát.

Jak postupovat, když pojišťovna neplatí?

Nejjednodušší radou, jak posupovat, když vám pojišťovna zkrátí nebo zamítne pojistné plnění, je prohlédnout si důkladně smlouvu a porovnat ji se zdůvodněním pojišťovny. Pokud zdůvodnění není v pořádku, měli byste pojišťovně písemně poslat odvolání proti jejímu rozhodnutí a co nejpřesněji vyložit své argumenty. Pokud ani tehdy neuspějete, je čas obrátit se na odborníky. V žádném případě ale na svá práva nerezignujte.

Krátila vám nebo zamítla pojišťovna pojistné plnění? Pomůžeme vám získat peníze, na které máte nárok! Stačí zadat případ k posouzení zdarma. Nevíte, jak naše služby fungují? Podívejte se: Jak fungují naše služby?

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA