Právo na vaší straně

Dva zrušené lety během jedné cesty. Ženy se domů dostaly až o 4 dny později

10.8.2017

AKTUALITY

Kamarádky Anna a Eliška cestovaly v únoru 2014 ze Sydney do Prahy, jejich let byl ale zrušen, a co více, zrušen byl i let náhradní. Domů se ženy dostaly o čtyři dny později, nakonec za prožité útrapy získaly odškodnění více než patnáct tisíc korun.

Anna Veselá a její kamarádka Eliška zažily opravdu paradoxní a nepříjemnou situaci. V únoru 2014 se vydaly na cestu do australského Sydney, při zpáteční cestě však nastaly komplikace. Část letu, kterým měly obě ženy dorazit do Prahy už 13. února, bylo zrušeno bez udání důvodu. Obě kamarádky si tak zakoupily náhradní letenky z Amsterdamu do Prahy, aby se domů dostaly aspoň s jednodenním zpožděním. Ani to však nevyšlo.

Druhý let byl nejdříve zpožděn o 75 minut a následně zrušen úplně. Sice nám společnost zajistila hotel a stravu, ale náhradní let jsme dostaly až 17. února, tedy čtyři dny poté, co už jsme původně měly být doma, vzpomíná Anna Veselá.

Když s kamarádkou konečně po všech útrapách dorazila domů, začala zjišťovat, na jaké odškodnění má za prodělané stresy nárok. Zjistila, že za zrušený let může získat až 600 euro a u letecké společnosti žádala o odškodnění. Její žádost však byla neúspěšná, proto předala svůj případ naší společnosti Vaše nároky.cz.

Nejprve jsme letecké společnosti poslali předžalobní výzvu k vyplacení odškodnění, když na ni však společnost nereagovala, předali jsme případ soudu. Ten dal klientkám zapravdu,“ vysvětluje spolupracující advokát. Obě ženy nakonec získaly odškodné více než patnáct tisíc korun. Bez zapojení advokáta by se jim to ale nejspíš nepodařilo.

Bohužel máme zkušenosti, že letecké společnosti vyplácet kompenzace samotným cestujícím většinou nechtějí. Názor změní většinou až v případě, kdy se na ně obrátí právník. Někdy je dokonce potřeba přistoupit k soudu,“ dodává spolupracující advokát.

Měli jste také o více než 3 hodiny zpožděný let nebo let zrušený? Ověříme zdarma, zda máte nárok na finanční kompenzaci. Stačí vyplnit formulář.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA