Kvůli zpoždění letu zmeškala navazující let! Od letecké společnosti získala odškodnění 16 000 Kč

Cestující kvůli zpožděnému letu dorazila do cílové destinace o téměř 7 hodin později. Jako odškodnění nakonec získala 600 €. Spor však vyřešil až právník.

Paní Lucka v listopadu 2016 cestovala přes Francii do USA. Kvůli technické závadě motoru letadla se však odlet z Prahy zpozdil o dvě hodiny a cestující tak zmeškala navazující let z Paříže do San Franciska. Do Franciska nakonec paní Lucie dorazila místo v 13:55 až ve 23:00 hodin místního času. Nejenže zmeškala plánovanou schůzku, ale měla i problém se v nočních hodinách dostat z letiště na hotel.

Kvůli těmto nepříjemnostem se proto rozhodla žádat po letecké společnosti odškodnění, které, jak se dočetla na internetu, jí dle nařízení EU náleželo. „Dopravci jsem poslala několik e-mailů a žádala jej o odškodnění, avšak neúspěšně. Společnost mi na mé zprávy vůbec nereagovala,“ stěžuje si paní Lucka a dodává: „Hledala jsem proto na internetu další možnosti a narazila na Vaše nároky.cz, kterým jsem nakonec i problém se zpožděným letem předala.“

Případu paní Lucky se ujal právník a zaslal letecké společnosti předžalobní výzvu, ve které žádal uhrazení finanční kompenzace za zpožděný let ve výši 600 €. „Klientka zakoupila všechny letenky u jedné společnosti a oprávněně předpokládala, že s přestupem na navazující let nebude problém. Klientka se však kvůli zpoždění dostala do cílové destinace o více než šest hodin později, a proto má dle nařízení EU nárok na finanční kompenzaci ve výši 600 €,“ komentoval případ zastupující právník.

Letecká společnost naštěstí na výzvu právníka do měsíce reagovala a klientce zaslala jako kompenzaci přes 16 000 Kč (600 €). „Ze zkušeností můžeme říci, že letecké společnosti často samotným cestujícím finanční kompenzace vyplácet nechtějí. Spoléhají zejména na to, že se cestující nebude vůči velké korporaci bránit,“ dodává právník.

 

Jak to tedy s finanční kompenzaci je?

  • na 250 EUR máte nárok, pokud byl let opožděn o 3 hodiny a více a délka letu je méně než 1500 km
  • na 400 EUR máte nárok, pokud byl let opožděn o 3 hodiny, je dlouhý​ 1500 – 3500 km
  • na 600 EUR máte nárok, pokud byl let opožděn o 3 hodiny a více a byl delší než 3500 km

Více informací: Kdy máte nárok na odškodnění při zrušení či zpoždění letu?

Doletěli jste kvůli zpoždění do cílové destinace o 3 hodiny později? Pomůžeme vám získat odškodnění. U nás neplatíte žádné poplatky. Zdejte případ k nezávaznému posouzení zdarma.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA

Zpět na seznam
Novější: Klientka onemocněla moc brzy! Argumentovala pojišťovna a peníze nevyplatila
Starší: Zapojili jsme se do projektu "Zelená firma"