Právo na vaší straně

Kvůli zpoždění letu zmeškala navazující let! Od letecké společnosti získala odškodnění 16 000 Kč

10.4.2017

AKTUALITY

Cestující kvůli zpožděnému letu dorazila do cílové destinace o téměř 7 hodin později. Jako odškodnění nakonec získala 600 €. Spor však vyřešil až spolupracující advokát.

Paní Lucka v listopadu 2016 cestovala přes Francii do USA. Kvůli technické závadě motoru letadla se však odlet z Prahy zpozdil o dvě hodiny a cestující tak zmeškala navazující let z Paříže do San Franciska. Do Franciska nakonec paní Lucie dorazila místo v 13:55 až ve 23:00 hodin místního času. Nejenže zmeškala plánovanou schůzku, ale měla i problém se v nočních hodinách dostat z letiště na hotel.

Kvůli těmto nepříjemnostem se proto rozhodla žádat po letecké společnosti odškodnění, které, jak se dočetla na internetu, jí dle nařízení EU náleželo. „Dopravci jsem poslala několik e-mailů a žádala jej o odškodnění, avšak neúspěšně. Společnost mi na mé zprávy vůbec nereagovala,“ stěžuje si paní Lucka a dodává: „Hledala jsem proto na internetu další možnosti a narazila na Vaše nároky.cz, kterým jsem nakonec i problém se zpožděným letem předala.“

Případu paní Lucky se ujal právník a zaslal letecké společnosti předžalobní výzvu, ve které žádal uhrazení finanční kompenzace za zpožděný let ve výši 600 €. „Klientka zakoupila všechny letenky u jedné společnosti a oprávněně předpokládala, že s přestupem na navazující let nebude problém. Klientka se však kvůli zpoždění dostala do cílové destinace o více než šest hodin později, a proto má dle nařízení EU nárok na finanční kompenzaci ve výši 600 €,“ komentoval případ spolupracující advokát.

Letecká společnost naštěstí na výzvu právníka do měsíce reagovala a klientce zaslala jako kompenzaci přes 16 000 Kč (600 €). „Ze zkušeností můžeme říci, že letecké společnosti často samotným cestujícím finanční kompenzace vyplácet nechtějí. Spoléhají zejména na to, že se cestující nebude vůči velké korporaci bránit,“ dodává spolupracující advokát.

Jak to tedy s finanční kompenzaci je?

  • na 250 EUR máte nárok, pokud byl let opožděn o 3 hodiny a více a délka letu je méně než 1500 km
  • na 400 EUR máte nárok, pokud byl let opožděn o 3 hodiny, je dlouhý​ 1500 – 3500 km
  • na 600 EUR máte nárok, pokud byl let opožděn o 3 hodiny a více a byl delší než 3500 km

Více informací: Kdy máte nárok na odškodnění při zrušení či zpoždění letu?

Doletěli jste kvůli zpoždění do cílové destinace o 3 hodiny později? Pomůžeme vám získat odškodnění. U nás neplatíte žádné poplatky. Zdejte případ k nezávaznému posouzení zdarma.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA