Právo na vaší straně

Odškodnění za zpožděný let bylo vyšší než cena letenky

21.8.2017

AKTUALITY

Cena jedné letenky byla 1 325 Kč, odškodnění za zpožděný let přes šest tisíc. Ano, to se skutečně stalo manželům Bradáčovým, když letěli na dovolenou do hlavního města Itálie.

Manželé Bradáčovi se rozhodli, že si zaletí na prodloužený víkend do Říma. Neměli závazný termín, proto dokázali koupit jednu letenku za 1 325 Kč. Když přijeli na letiště do Prahy, kde měl jejich let začínat, dozvěděli se, že je jejich let o 4 hodiny opožděn.

„Když jsme se ptali, proč ke zpoždění došlo, prvně jsme nedostali žádnou odpověď. Po hodině jsme se však dozvěděli, že došlo ke zpoždění přechozího letu,“ popisuje pan Bradáč.

Zpoždění se naštěstí neprodloužilo a manželé Bradáčovi po čtyřech hodinách skutečně odletěli. „Ani by nás nenapadlo žádat o nějakou kompenzaci, pak však moje žena narazila na internetu na článek od společnosti Vaše nároky.cz, který odškodnění za zpožděný let popisoval,“ říká pan Bradáč.

Manželé Bradáčovi po dovolené problém se zpožděným letem předali naší společnosti Vaše nároky.cz. Jelikož byl jejich nárok na finanční kompenzaci jasný, zaslali jsme letecké společnosti výzvu o zaplacení. Po několika urgencích dopravce nárok na odškodnění uznal a manželům vyplatil 2 x 250 €.

„Klienti měli od začátku nárok na odškodnění 250 €. I když dopravce hned na první výzvu nereagoval, po několika urgencích změnil názor a nárok klientů uznal,“ komentuje zastupující spolupracující advokát.

V konečném důsledku tak manželé Bradáčovi za letenky zaplatili necelé tři tisíce, avšak jako odškodnění za zpožděný let získali dohromady 500 €. „Výše odškodnění se neodvíjí od ceny letenky, ale od letové vzdálenosti. Vzdálenost z Prahy do Říma je méně než 1500 km, nárok na odškodní je zde tedy stanoven na 250 € na osobu. Pokud by byla letová vzdálenost větší, měli by klienti nárok na 400 – 600 €,“ doplňuje spolupracující advokát z Vaše nároky.cz.

Měli jste také zpožděný let? Ověřte si u nás zdarma, zda máte nárok na odškodnění. Stačí vyplnit formulář.

OVĚŘIT NÁROK NA ODŠKODNĚNÍ